Rubrika: Loajalita

Firemní dárky

Nastává sezóna dárků, dárečků a obdarovávání. Dárky jednoznačně patří k vánočním svátkům. Vánoce však nejsou jenom rodinnými svátky. Také ve firemní sféře koncem roku hledáme dárky, kterými bychom potěšili firemní zákazníky, obchodní partnery i spolehlivé dodavatele. Vánoční firemní dárky jsou skvělým způsobem, jak svým zákazníkům, partnerům i dodavatelům poděkovat za příjemnou spolupráci a jejich přízeň. U většiny zákazníků či partnerů si můžeme vystačit s klasickými dárky v podobě vína nebo čokoládových bonbónů. Jistě však existuje skupina VIP zákazníků či dalších spolupracujících partnerů, kterým chceme darovat něco neobyčejného. Jde o zákazníky, kteří si zaslouží něco hodnotného, výjimečného a pozoruhodného…

Hledáte-li pro své nejlepší firemní zákazníky, obchodní partnery nebo kohokoliv jiného nepřehlédnutelný dárek, věnujte zážitek.

Zážitky jako firemní dárky najdou uplatnění nejenom na Vánoce. Hodí se vždy, když chcete věnovat něco netradičního. Zážitky tak mohou představovat skvělé bonusy ve věrnostním programu, odměny pro nejlepší obchodníky, dárky související s účastí na nějaké akci, výhry v tombole nebo jiné soutěži.

Zážitky jako firemní dárky pořídíte jednoduše na webu Firemní zážitky.cz. Všechny zážitky získáte v originální dárkové krabičce se stuhou. Krabička je sama o sobě reprezentativním dárkem, může být navíc doplněna o firemní logo. Na vaše přání je možné dárkovou krabičku s zážitkem doručit kurýrem přímo obdarovanému. Součástí každého zážitku je také úrazové pojištění.

Pokud své zákazníky, dodavatele nebo obchodní partnery dostatečně znáte, můžete zážitek vybrat dle jejich osobních zájmů a preferencí. Zážitek může být také tematicky propojený se zaměřením vaší společnosti. Na webu Firemní.zážitky.cz najdete odkaz na širokou paletu nejrůznějších zážitků. Mezi jinými půjde o vzdušné nebo automobilové zážitky, relaxační zážitky, zkrášlující rituály, gurmánské zážitky nebo další zajímavé zážitkové kurzy. K dispozici jsou také univerzální Certifikáty na zážitek. Na základě dárkového certifikátu si obdarovaný může svůj zážitek vybrat sám.

Zážitkové odměny v síti multikin Cinestar

Chodíte rádi do kina? Chystáte se v nejbližší době? Vyberte si jedno z multikin sítě Cinestar a ke každému lístku získáte zážitkový bonus!

11 multikin po celé ČR
Síť multikin Cinestar je jedna z největších v ČR. Filmy si můžete vychutnat v Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Jihlavě, Českých Budějovicích, Plzni, Liberci, Mladé Boleslavi, Pardubicích a dvou kinech v Praze – na Černém mostě a na Andělu.

Zážitkový bonus ke každému lístku
Pokud přijdete do kina do 15.9.2011, získáte ke každému lístku bonus od Zážitky.cz – slevu na nákup zážitků v dárkovém balení ve výši 500,- Kč!

Dvě vstupenky pro jednu osobu?
Nenechte se zmýlit, pokud vám na pokladně ke každé vstupence vytisknou ještě jednu stejně velkou. Právě na ní najdete bonus a unikátní kód, díky kterému na stránkách www.zazitky.cz slevu získáte.

Sleva i na Vánoční dárky
Ač je třeba slevu uplatnit (zážitek objednat) do 15. září, můžete už nakoupit předčasně vánoční dárky. Papučím a pleteným svetrům totiž už odzvonilo, a pokud jste odvážní a koupíte k Vánocům zážitek jako vánoční dárek ušetříte.

Na využití zážitku budete mít rok!
Ač je třeba nakupovat do půlky září, čas na využití zážitku mít budete. Všechny certifikáty na zážitky platí 12 měsíců – což vám dává dost času si zážitky pořádně užít.

Dárková krabička, doprava kurýrem a pojištění zdarma
Aby toho nebylo málo, vedle slevy a skvělého dárku pro vaše blízké, získáte zcela zdarma dárkovou krabičku, kterou Vám doručíme taktéž zdarma kurýrem kamkoliv v ČR. Jako bonus je v ceně zážitku úrazové pojištění.

Batůžek s medvídkem Pú za 100 tisíc korun aneb věrnostní program OMV

Před koncem minulého roku jsme si na benzínové pumpě všimli nového „bonusového klubu“ OMV Smile&Drive. Podle letáčku nás čeká úplně nový svět úžasných odměn – tak jsme neodolali. Vyplnili jsme formulář a za pár týdnů nám domů dorazil fajnový „RFID čip“, který okamžitě putoval ke klíčkům od auta – a se kterým se při tankování budeme identifikovat a sbírat body na úžasné odměny.
Po dvou měsících a několika tankování jsme na jedné obvzlášť dlouhé cestě začali listovat krásným katalogem odměn a vybírali jsme si, za co nasbírané body utratíme. Katalog obsahuje desítky odměn ve čtyřech kategoriích:

 • Sport a Pohyb
 • Zábava a volný čas
 • Rodina a životní styl
 • Cestování

Na každé účtence za tankování je uveden počet bodů, které nákupem získáte i celkový počet nasbíraných bodů. Jaké bylo naše překvapení, když jsme začali porovnávat nasbírané body s „cenou“ jednotlivých odměn.

Bod za litr

Základní logika věrnostního programu vám přinese 1 bod za 1 natankovaný litr nebo za 30Kč nákupu na pumpě. Za cca dva měsíce jsme nasbírali 814 bodů a utratili cca 10 tisíc korun. Za tyto body si z odměn nekoupíme nic. Absolutní minimum je nasbírat 990 bodů a po doplacení 139,- Kč můžete mít radost z malého LEGA (Green Racer)

Věrnostní program pro tankisty

Jednoduchým výpočtem se pak dostáváme k neuvěřitelnosti celého věrnostního programu. Náhodně vybraná odměna – mp3 přehrávač iPod nano 8GB – je dostupná za 26 490 bodů, tj. po natankování 26 490 litrů, tj. u Naturalu 95 a ceně 34Kč/l po útratě ve výši 900.660,- Kč. Jen tak pro srovnání, iPod nano 8GB stojí v obchodě cca 3.500,- kč.

Pokud vlastníte vůz, který má spotřebu 8l/100km, než si poslechnete empétrojku z iPodu nano od OMV, musíte ujet 331 125 kilometrů. Pří nějakých 20.000km ročně vám to bude trvat přes 16 let.

Napadá mne, že Smile&Drive je výhodný pro velmi úzkou skupinu aktivních tankistů, jejichž stroje dovedou na 100km polknout až 1000l nafty a piloty dopravních letadel. Řidičům osobních, ale i nákladních automobilů zůstane většina odměn navždy zapovězena.

Jen pro dokreslení, několik vybraných odměn a jejich „cena“ ve věrnostním programu OMV Smile&Drive
(při ceně 34Kč/l)

 • Stavebnice LEGO (Green Racer) – 67.660,- Kč
 • Dětský batůžek Medvídek Pú – 108.460,- Kč
 • 2x Ručník (Vossen Vienna Style) – 152.660,- Kč
 • Rychlovarná konvice (Philips) – 196.860,- Kč
 • Župan (Vossen Weekend BM) – 305.660,- Kč
 • Sada nádobí (Mulex Alu Diecast – 7ks) – 336.600,- Kč
 • Zážitek – Jízda se psím spřežením – 1,257.660,- Kč
 • LED televize Phillips (plochá, 26″) – 2,379.660,- Kč

Ano, v programu je možné sbírat body v TURBO režimu (2 body za litr), 50 bodů získáte při registraci a je možné odměny čerpat s méně body a doplatkem, ALE nic z toho ani vzdáleně nemůže zachránit tento počin.

OMV, to se vám opravdu NEPOVEDLO.

(H2)

Věrnost si musíte zasloužit

Zkuste si položit následující čtyři otázky a zároveň si na ně odpovědět:

  • Chcete mít věrné/loajální zákazníky?
  • Toužíte po motivovaných a výkonných zaměstnancích?
  • Hledáte vhodný nástroj jak motivovat váš management?
  • Rádi byste se dostatečně odlišili?

   Než se dostaneme k samotným termínům jako motivační program, program benefitů, partnerský program nebo motivace zaměstnanců, spolupracovníků a manažerů, pojďme si ujasnit pár základních předpokladů.

   Věřte svému produktu

   Podle definice je produkt výrobek nebo služba. Pokud chcete motivovat zákazníky, zaměstnance nebo management, musíte věřit svému produktu a ve svůj produkt. Pokud mu a v něj věříte, máte výbornou výchozí pozici a můžeme pokračovat dál.

   Věrnost si musíte zasloužit

   Věrnost je založena na emocích. Emoce jsou součástí lidské bytosti a provázejí nás celý život. Vaši zákazníci, obchodní partneři, zaměstnanci nebo spolupracovníci jsou v první řadě lidé. V řadách dalších pak sedí jejich dodatečné role – zaměstnanec, manažer, majitel firmy, atd. Pokud chcete věrné a vracející se zákazníky, loajální zaměstnance a obchodní partnery, kteří udělají víc než po nich chcete, musíte si získat hlavně člověka. Ostatní „role“ budou následovat.

   Kde najdeme centrum věrnosti a loajality?

   Co vás motivuje ráno vstát? Proč jste se rozhodli dodělat svou práci a zůstat přesčas? Na základě čeho jste si vybrali svého zaměstnavatele nebo se rozhodli pro podnikání? Odpověď je prostá. Rozhodujete se na základě toho, co získáte. Na povrchu většinou bývají kvantifikovatelné parametry jako finanční ohodnocení, stravenky, služební vůz…o kus hlouběji pak prestiž firmy či soukromého podnikání, popularita oboru, ve kterém se pohybujete…ještě dál je pocit, že někam patříte, že váš život má nějaký řád, že se stýkáte s novými lidmi a stáváte se součástí jejich životů….a někde úplně v hloubce je to podstatné – pocit, že vaše „osmihodinové“ počínání má smysl – a to nejen smysl pro vás, jako člověka a toho, kdo práci vykonává, ale i nějaký větší smysl. To jestli aktivita smysl má či nemá, většinou poznáte hlavně z pocitu, který zůstává, pokud si odmyslíte všechny vrstvy nad tím.

   Lidé nejsou hloupí

   Bez ohledu na to, jestli zaměstnáváte odborníky a profesionály nebo řídíte kolektiv manuálně pracujících, lidé nejsou hloupí. Nemusí mít patřičné vzdělání a na první pohled můžete mít nutkání je řadit někam níž, ale ve skutečnosti se nenechají opít rohlíkem. Bez ohledu na jejich formální vzdělání, každý člověk vnitřně cítí, jestli věci jsou nebo nejsou v pořádku. Pokud motivujete zaměstnance, připravujete pro ně program benefitů, posíláte dárky za věrnost svým odběratelům nebo se snažíte vybičovat své manažery k vyšším výkonům, mějte tohle na paměti.

   Tags : , , ,