Rubrika: Motivace

Zážitkové odměny v síti multikin Cinestar

Chodíte rádi do kina? Chystáte se v nejbližší době? Vyberte si jedno z multikin sítě Cinestar a ke každému lístku získáte zážitkový bonus!

11 multikin po celé ČR
Síť multikin Cinestar je jedna z největších v ČR. Filmy si můžete vychutnat v Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Jihlavě, Českých Budějovicích, Plzni, Liberci, Mladé Boleslavi, Pardubicích a dvou kinech v Praze – na Černém mostě a na Andělu.

Zážitkový bonus ke každému lístku
Pokud přijdete do kina do 15.9.2011, získáte ke každému lístku bonus od Zážitky.cz – slevu na nákup zážitků v dárkovém balení ve výši 500,- Kč!

Dvě vstupenky pro jednu osobu?
Nenechte se zmýlit, pokud vám na pokladně ke každé vstupence vytisknou ještě jednu stejně velkou. Právě na ní najdete bonus a unikátní kód, díky kterému na stránkách www.zazitky.cz slevu získáte.

Sleva i na Vánoční dárky
Ač je třeba slevu uplatnit (zážitek objednat) do 15. září, můžete už nakoupit předčasně vánoční dárky. Papučím a pleteným svetrům totiž už odzvonilo, a pokud jste odvážní a koupíte k Vánocům zážitek jako vánoční dárek ušetříte.

Na využití zážitku budete mít rok!
Ač je třeba nakupovat do půlky září, čas na využití zážitku mít budete. Všechny certifikáty na zážitky platí 12 měsíců – což vám dává dost času si zážitky pořádně užít.

Dárková krabička, doprava kurýrem a pojištění zdarma
Aby toho nebylo málo, vedle slevy a skvělého dárku pro vaše blízké, získáte zcela zdarma dárkovou krabičku, kterou Vám doručíme taktéž zdarma kurýrem kamkoliv v ČR. Jako bonus je v ceně zážitku úrazové pojištění.

Batůžek s medvídkem Pú za 100 tisíc korun aneb věrnostní program OMV

Před koncem minulého roku jsme si na benzínové pumpě všimli nového „bonusového klubu“ OMV Smile&Drive. Podle letáčku nás čeká úplně nový svět úžasných odměn – tak jsme neodolali. Vyplnili jsme formulář a za pár týdnů nám domů dorazil fajnový „RFID čip“, který okamžitě putoval ke klíčkům od auta – a se kterým se při tankování budeme identifikovat a sbírat body na úžasné odměny.
Po dvou měsících a několika tankování jsme na jedné obvzlášť dlouhé cestě začali listovat krásným katalogem odměn a vybírali jsme si, za co nasbírané body utratíme. Katalog obsahuje desítky odměn ve čtyřech kategoriích:

 • Sport a Pohyb
 • Zábava a volný čas
 • Rodina a životní styl
 • Cestování

Na každé účtence za tankování je uveden počet bodů, které nákupem získáte i celkový počet nasbíraných bodů. Jaké bylo naše překvapení, když jsme začali porovnávat nasbírané body s „cenou“ jednotlivých odměn.

Bod za litr

Základní logika věrnostního programu vám přinese 1 bod za 1 natankovaný litr nebo za 30Kč nákupu na pumpě. Za cca dva měsíce jsme nasbírali 814 bodů a utratili cca 10 tisíc korun. Za tyto body si z odměn nekoupíme nic. Absolutní minimum je nasbírat 990 bodů a po doplacení 139,- Kč můžete mít radost z malého LEGA (Green Racer)

Věrnostní program pro tankisty

Jednoduchým výpočtem se pak dostáváme k neuvěřitelnosti celého věrnostního programu. Náhodně vybraná odměna – mp3 přehrávač iPod nano 8GB – je dostupná za 26 490 bodů, tj. po natankování 26 490 litrů, tj. u Naturalu 95 a ceně 34Kč/l po útratě ve výši 900.660,- Kč. Jen tak pro srovnání, iPod nano 8GB stojí v obchodě cca 3.500,- kč.

Pokud vlastníte vůz, který má spotřebu 8l/100km, než si poslechnete empétrojku z iPodu nano od OMV, musíte ujet 331 125 kilometrů. Pří nějakých 20.000km ročně vám to bude trvat přes 16 let.

Napadá mne, že Smile&Drive je výhodný pro velmi úzkou skupinu aktivních tankistů, jejichž stroje dovedou na 100km polknout až 1000l nafty a piloty dopravních letadel. Řidičům osobních, ale i nákladních automobilů zůstane většina odměn navždy zapovězena.

Jen pro dokreslení, několik vybraných odměn a jejich „cena“ ve věrnostním programu OMV Smile&Drive
(při ceně 34Kč/l)

 • Stavebnice LEGO (Green Racer) – 67.660,- Kč
 • Dětský batůžek Medvídek Pú – 108.460,- Kč
 • 2x Ručník (Vossen Vienna Style) – 152.660,- Kč
 • Rychlovarná konvice (Philips) – 196.860,- Kč
 • Župan (Vossen Weekend BM) – 305.660,- Kč
 • Sada nádobí (Mulex Alu Diecast – 7ks) – 336.600,- Kč
 • Zážitek – Jízda se psím spřežením – 1,257.660,- Kč
 • LED televize Phillips (plochá, 26″) – 2,379.660,- Kč

Ano, v programu je možné sbírat body v TURBO režimu (2 body za litr), 50 bodů získáte při registraci a je možné odměny čerpat s méně body a doplatkem, ALE nic z toho ani vzdáleně nemůže zachránit tento počin.

OMV, to se vám opravdu NEPOVEDLO.

(H2)

Motivace vysokou slevou…spása obchodníků, nebo cesta do pekel?

Pokud 20. století bylo stoletím páry a století, pak to 21. může být stoletím informačních technologií a rok 2010 rokem slev.

order furosemide 10mg

Sleva je legitimním nástrojem marketingového mixu a používá se dlouhodobě prakticky ve všech oborech. To co zažíváme letos, tj. hromadné nakupování, se ale dostává mnohem dál za klasický koncept slevování. Snížení cen dosahuje až 90%, někdy je služba dokonce zdarma, ale to berme spíš jako marketingový nástroj z oblasti public relations, než cenovou politiku. Vlivem obřích cen se setkáváme s množstvím nákupů pouze na základě nízké ceny, tj. uspokojujících potřebu, která vznikne díky dobré/levné nabídce. Co tohle přinese obchodníkům ze středně či dlouhodobého hlediska ?

Žádná sleva není zadarmo
Známá scénka z povídky Šimka a Grosmana nás baví dodnes, ale fígl použitý při vstupu do ZOO prakticky reflektuje to, jak se věci mají. Žádná sleva totiž není zadarmo. Otázkou jen je, kdo ji zaplatí. V obvyklém konceptu slev je tím kdo platí zákazník. Logika hromadných slev může břímě přenést i na provozovatele služby (pokud si akci špatně spočítá), případně provozovatele serveru hromadného nakupování (pokud provozovatel služby zkrachuje a lidem zůstanou v rukách jen bezcenné poukázky na službu ve slevě).

Kdo kupuje kvůli slevě?
Všichni mají rádi slevy a každý z nás se někdy nechal zlákat. Přesto se davy slevychtivých zákazníků musí začít projevovat a změna trhu na sebe nenechá dlouho čekat. Podle průzkumu otce všech slevových serveru, společnosti Groupon, slevy využívá chytrý a produktivní člověk, příčemž nejistý a pasivní je nevyužije. Trochu z toho zavání PR a my, co známe davy důchodců útočící na slevněné mléko v Lidlu víme dobře, že to nebude celá pravda.

Otázky, na které neznáme odpovědi
Aktuální hype kolem hromadných slev nedává moc prostoru pochybovačům – jsou překřičení nadšenými davy a denně vznikajícími servery. Co se ale stane, až se hromadné slevy stanou běžnou součástí trhu a firmy, které je považují za marketingový zázrak, budou pokračovat ve svém podnikání? A my se ptáme

 • Bude někdo nakupovat služby za plné ceny, pokud byly (třeba i opakovaně) k dispozici se slevou 50-90%
 • Provede slevový zákazník nákup i za cenu, na kterou nedostane výraznou slevu?
 • Je slevový zákazník loajalní?

Boom slevových serverů má ČR velmi krátkou historii, takže je předčasné dělat závěry. Pomalu se začíná mluvit o vzniku profesní organizace, která ohlídá morálku provozovatelů serverů i podniků, co nabízejí slevy a naplno ještě nevypukl žádný „slevomatový skandál“, ale aniž bychom chtěli být špatnými proroky, nebudeme muset dloho čekat.

Co myslíte vy? Je velká sleva spásou (nejenom pro cashflow), nebo cestou do pekla? 🙂

Mnich, který prodal své Ferrari

Titulek článku je zároveň názvem knihy od Robina Sharmy, která je celosvětovým bestsellerem a stojí za to, si ji přečíst. Dokonce známý autor knihy Alchymista, brazilský spisovatel Paulo Coelho, se nechal slyšet, že „Tato kniha pomáhá lidem na celém světě objevovat štěstí„.

I kdyby Robin Sharma nenapsal dalších 10 bestsellerů (které napsal, ale nečetl jsem je), jeho přínos blahu lidstva by Mnichem, který prodal své Ferrari byl dostatečný. Ne, že by v knize byly nějaké převratné myšlenky, ne, že by kniha obsahovala po staletí utajovaná tajemství, ani vám nepřinese štěstí sama o sobě – ALE – Robin má talent vyprávět zajímavý příběh s trochou mystiky, který je jednoduchý a srozumitelný. Na příběhu superúspěšného právníka, který najde sám sebe až mezi komunitou mnichů vysoko v horách, přináší neotřelý pohled na to, co je vlastně smyslem našeho života, a že našemu štěstí je třeba pomoci.

Četl jsem podobných knih už hodně a k „mnichovi“ jsem přistupoval skepticky. Dokonce mne kniha hned nechytla, takže jsem se do jejího čtení zpočátku nutil, ale několik myšlenek je v ní tak dobře vyjádřeno, že jsem si je dokonce vypsal.

Pro ty, co kniha bude bavit, pak doporučuji podívat se na web Robina Sharmy, na jeho blog, kde poměrně často uveřeňuje různá videa, stáhnout si jeho bezplatnou audioknihu nebo se přihlásit k odebírání emailového newsletteru. Robina Sharmu najdete i na Twitteru.

Knihu Mnich, který prodal své Ferrari můžete koupit třeba tady.

Na závěr rčení Winstona Churchilla, které také v knize najdete: „Jsem si jist, že jsme pány svého osudu, že naše úkoly, jež před námi leží, nejsou nad naše síly a že žádná dřinaa úsilí není větší, než můžeme snést. Dokud věříme tomu, co děláme, a dokud máme nezdolnou vůli vítězit, vítězství je naše.“

-JH

Jazykové kurzy jako motivace

Dobrý personalista ví, že udržet ve firmě ty nejvýkonnější zaměstnance, je velice těžké. Vysoký plat již nemusí stačit. Přidat pár tisícovek k platu přitom nemusí být jedinou cestou jak přimět pracovníky k lepšímu výkonu. Velmi důležitá je i nefinanční motivace.

Na každého platí něco jiného

Každý z nás je jiný. Někdo je nadšenec a ke štěstí mu stačí, když jej šéf poplácá po rameni. Naprostá většina ovšem ocení, když jim zaměstnavatel umožní možnost seberealizace a vzdělávání. Citlivé rozvíjení potenciálu zaměstnanců formou vzdělávání výrazně zvyšuje hodnotu firmy a její odbornost. Kvalifikovaní zaměstnanci přispívají k dalšímu rozvoji firmy a jsou její vizitkou. Základem je kvalifikace ve svém oboru a poté jazyková vybavenost. A právě s jazyky může firmám pomoci jazyková škola IJV, která má ve své nabídce služeb právě firemní kurzy. Kromě kurzů pro firmy nabízí IJV samozřejmě i individuální jazykové kurzy.

Jazykové kurzy jako nefinanční motivace

S provedením komplexního jazykového vzdělávání ve firmách má jazyková škola IJV rozsáhlé zkušenosti. Ať již máte v plánu objednat jeden či třicet kurzů, vždy se zajímáme o cíle, kterých má být dosaženo. Potřebují zaměstnanci zlepšit obecný jazyk anebo je na čase začít s odbornou terminologií? Budou zaměstnanci skládat mezinárodní jazykové zkoušky? Odjíždí na zahraniční stáž?

To je jen výběr otázek, které nás budou zajímat.

Po stanovení cílů provedeme odborný audit jazykových znalostí zaměstnanců a vybereme vhodné vzdělávací programy. Součástí jazykové koncepce je vždy i způsob monitoringu a průběžného hodnocení pokroku zaměstnanců.

Jazyková škola Institut jazykového vzdělávání (IJV) byla založena v roce 2001 a v současné době poskytuje komplexní služby v oblasti jazykového vzdělávání.

Projekty jazykového vzdělávání pro firemní klienty IJV v roce 2003 doplnila jazykovými kurzy pro širokou veřejnost. V roce 2006 zahájila IJV provoz online obchodu jazykových učebnic (www.jazykove-ucebnice.cz) a v následujícím roce navázala exkluzivní spolupráci s prestižní anglickou školou MLS International College, se sídlem v Bournemouth, Velká Británie, jejíž zájmy v České republice hájí a zastupuje ji.

V roce 2009 si IJV upevňuje pozici na poli jazykového vzdělávání a poskytuje svým klientům komplexní portfolio jazykových služeb, do kterého patří jazykové kurzy pro veřejnost a firmy, jazykové kurzy v zahraničí, překlady a tlumočení a prodej jazykových učebnic.

V současnosti IJV nabízí výuku angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, ruštiny a češtiny pro cizince. IJV klade velký důraz na kvalitu poskytovaných služeb a odbornou kvalifikaci lektorů. IJV sídlí v centru Prahy v paláci Lucerna. Její vzdělávací aktivity se soustředí na území hlavního města.