Rubrika: Osobnosti

Mnich, který prodal své Ferrari

Titulek článku je zároveň názvem knihy od Robina Sharmy, která je celosvětovým bestsellerem a stojí za to, si ji přečíst. Dokonce známý autor knihy Alchymista, brazilský spisovatel Paulo Coelho, se nechal slyšet, že „Tato kniha pomáhá lidem na celém světě objevovat štěstí„.

I kdyby Robin Sharma nenapsal dalších 10 bestsellerů (které napsal, ale nečetl jsem je), jeho přínos blahu lidstva by Mnichem, který prodal své Ferrari byl dostatečný. Ne, že by v knize byly nějaké převratné myšlenky, ne, že by kniha obsahovala po staletí utajovaná tajemství, ani vám nepřinese štěstí sama o sobě – ALE – Robin má talent vyprávět zajímavý příběh s trochou mystiky, který je jednoduchý a srozumitelný. Na příběhu superúspěšného právníka, který najde sám sebe až mezi komunitou mnichů vysoko v horách, přináší neotřelý pohled na to, co je vlastně smyslem našeho života, a že našemu štěstí je třeba pomoci.

Četl jsem podobných knih už hodně a k „mnichovi“ jsem přistupoval skepticky. Dokonce mne kniha hned nechytla, takže jsem se do jejího čtení zpočátku nutil, ale několik myšlenek je v ní tak dobře vyjádřeno, že jsem si je dokonce vypsal.

Pro ty, co kniha bude bavit, pak doporučuji podívat se na web Robina Sharmy, na jeho blog, kde poměrně často uveřeňuje různá videa, stáhnout si jeho bezplatnou audioknihu nebo se přihlásit k odebírání emailového newsletteru. Robina Sharmu najdete i na Twitteru.

Knihu Mnich, který prodal své Ferrari můžete koupit třeba tady.

Na závěr rčení Winstona Churchilla, které také v knize najdete: „Jsem si jist, že jsme pány svého osudu, že naše úkoly, jež před námi leží, nejsou nad naše síly a že žádná dřinaa úsilí není větší, než můžeme snést. Dokud věříme tomu, co děláme, a dokud máme nezdolnou vůli vítězit, vítězství je naše.“

-JH

Anthony Robbins – motivační uragán

Obraz řekně víc než tisíc slov, natož když je doplněn o zvukovou stopu – ano, mluvíme o videu. Pokud má někdo dar strhnout davy a nalít jim krev do žil, má vždy o posluchače postaráno. Anthony Robbins je jedním z nejznámějších motivačních speakerů a koučů v USA, za svou kariéru pracoval pro největší světové firmy, celebrity nebo sportovce. Poslechněte si jeho povídání v rámci iniciativy TED.com z roku 2006. Video je v angličtině, ale můžete si zapnout slovenské titulky (View Subtitles-Slovak).

P.S. – i když Tony tvrdí, že motivace není to co dělá, je to právě naopak…a je v tom setsakramentsky dobrý!